Kdo jsem a co dělám?

Při cestách po světě jsem zažíval věci, co jsem chtěl zaznamenat. Vizuálno je mi odjakživa nejblíže, a tak foťák byl jasná volba. 7 let jsem sbíral zkušenosti v celém světě, v Čechách jsem se za tu dobu moc neukazoval. Trénoval jsem oko, učil se o lidech, viděl neviděné, hledal krásu v každodennosti. 

Takové zkušenosti mi v roce 2018 pomohly k ocenění Czech Press Photo v kategorii Každodenní život za snímek z afrického Zanzibaru.

Důležitá je pro mě u fotografie autenticita, atmosféra. To platí, když fotím v cizině, ale třeba i na svatbě nebo ve studiu v Čechách. 

Neustále se vzdělávám. Nedávno jsem si dokončil kurz Portrétního fotografa v pražském Fotoinstitutu a zařídil jsem si malé domácí/přenosné studio. Občas vyfotím umělecká díla nebo klidně i nemovitosti. A čím dál více se věnuji i produkci videa.

Ze všeho nejraději stále vyrážím do světa a věnuji se volné tvorbě. Zachytit atmosféru cizího místa nebo společenství je pro mě forma odpočinku i uměleckým vyjádřením, je to proces zkoumání, objevování a rozšiřování si obzorů, poznání sama sebe. Největší odměnou je pro mě fotografie, ze které na mě všechno toto dýchne, kdykoliv se na ni podívám. A přesně takovou práci chci vytvářet i pro vás, chci, aby každá fotografie, co odevzdávám, měla kouzlo, atmosféru, vypovídající náboj a třeba i špetku humoru.

Můj příběh ve fotografiích

Tímto vše začalo. Na cestách po Indonésii, v roce 2014, jsem si koupil foťák a hned druhý den zachytil tuhle událost. Fotografii o týden později vytiskli v místních novinách, tento drobný úspěch mi udělal takovou radost (a dodal potřebnou motivaci), že jsem snad poprvé v životě věděl, co budu dělat.
V roce 2016 jsem se vydal na osmi měsíční cestu Asií, aniž bych využil jediné letadlo. Začal jsem v Nepálu (na obrázku Mount Everest při západu slunce), přes Indii, Barmu, Thajsko, Kambodžu až do Vietnamu, který jsem projel skrz naskrz na motorce.
V létě roku 2017 jsem přijal pozvání na měsíční uměleckou rezidenci v Severní Karolíně, v rámci festivalu Eyes On Main Street. Poznal jsem tam skvělé lidi a v následujících letech jsem tam vystavoval po boku fotografů, které jsem do té doby obdivoval jen v knihách. Dodnes se tam rád vracím.
V roce 2018 jsem strávil dva měsíce na ostrově Zanzibar v Africe. Ačkoliv jsem tam byl v rámci komerční zakázky, s touto fotografií jsem později ten rok vyhrál ocenění Czech Press Photo v kategorii Každodenní život.
Občas si rád vyfotím i nějaká autíčka. Tohle je z reportáže pro Garáž.cz o veteránské rally v Alpách začátkem roku 2019. Tři týdny nato jsem odletěl do Kanady, kde jsem zůstal po zbytek roku.
Po návratu z Kanady, začátkem roku 2020, jsem měl dost plánů, ale stopku jim vystavila karanténa. Začal jsem se tedy věnovat dalším věcem, například svatební fotografii.